İlham Əliyev yol tikintisinə 11 milyon manat ayırdı
Prezident İlham Əliyev Şamaxı rayonunun Bakı-Şamaxı-Yevlax (115 km)-Qonaqkənd-Həmyəli-İkinci Çaylı-İkinci Cabanı-Cabanı avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb
Sərəncama əsasən, dörd min nəfər əhalinin yaşadığı beş yaşayış məntəqəsini birləşdirən Bakı-Şamaxı-Yevlax (115 km)-Qonaqkənd-Həmyəli-İkinci Çaylı-İkinci Cabanı-Cabanı avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsinin dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə avtomobil yollarının tikintisi və yenidən qurulması üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitin 11,1 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılıb.

Ильхам Алиев выделил 11 миллионов манатов на строительство дороги
Согласно распоряжению, на строительство дороги Баку - Шамахы - Евлах (115 км) - Гонагкенд - Хемйели - Икинджи Чайлы - Икинджи Джабаны - Джабаны, объединяющей пять населенных пунктов с населением четыре тысячи человек, из средств, предусмотренных в распределении расходов государственных капиталовложений госбюджета на 2019 год на строительство и реконструкцию автомобильных дорог, выделить Государственному агентству автомобильных дорог Азербайджана 11,1 миллиона манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование в указанной сумме, Кабинету министров - решить вытекающие из распоряжения вопросы.