Prezident “ASAN xidmət”ə 19 milyon manat ayırdı
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Ağcabədi rayonunda “ASAN xidmət” mərkəzinin layihələndirilməsi və tikintisinin başa çatdırılması ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Ağcabədi rayonunda “ASAN xidmət” mərkəzinin layihələndirilməsi və tikintisinin başa çatdırılması məqsədilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 15 yanvar tarixli 890 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində digər layihələr üzrə dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.25.1-ci yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 19 430 000 manatı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент выделил ASAN xidmət более 19,4 млн манатов
8 ноября Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по завершению проектирования и строительства центра ASAN xidmət в Агджабединском районе республики.
Согласно распоряжению, с целью завершения проектирования и строительства центра ASAN xidmət в Агджабединском районе Государственному агентству по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте АР выделено 19 млн 430 тыс. манатов.
Данная сумма указана в подпункте 1.25.1 "Распределение средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2019 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов) по другим проектам", утвержденном распоряжением Президента №890 от 15 января 2019 года.