Prezident dəmir yolu tikintisinə 45 milyon manat ayırdı
Prezident İlham Əliyev noyabrın 7-də “Ləki–Qəbələ dəmir yolu xəttinin tikintisi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” sərəncam imzalayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Ləki-Qəbələ dəmir yolu xəttinin tikintisi işlərinin davam etdirilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 15 yanvar tarixli 890 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsində digər layihələr üzrə dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.2.6-cı yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 45 milyon manatı “Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент выделил на строительство железной дороги 45 миллионов манатов
7 ноября Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о дополнительных мерах по строительству железной дороги Ляки-Габала.
Согласно распоряжению, с целью продолжения работ по строительству железной дороги Ляки-Габала ОАО "Азербайджанские железные дороги" выделено 45 млн манатов.
Данная сумма указана в подпункте 1.2.6 "Распределение средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2019 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов) по другим проектам", утвержденном распоряжением Президента №890 от 15 января 2019 года.