Mehriban Əliyevanın tapşırığı ilə Əbülfəz Elçibəyin evi təmir edildi - FOTO
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın tapşırığı ilə Azərbaycanın eks-prezidenti Əbülfəz Elçibəyin evi təmir edilib.
Trend-in məlumatına görə, Elçibəyin oğlu Ərturqut Əliyev Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya təşəkkür edib:
“Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevaya təşəkkürümüzü bildirirəm. Bizim yaşadığımız evin təmiri ilə bağlı müraciət öz həllini tapdı və yaxın günlərdə təmir olunan evimizə yerləşəcəyik”.
Qeyd edək ki, Əbülfəz Elçibəyin həyat yoldaşı Həlimə Əliyeva vəfatından bir qədər əvvəl Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya Binəqədi rayonu, Rəsulzadə qəsəbəsində yerləşən evlərinin təmiri ilə bağlı müraciət ünvanlayıb.
Mehriban Əliyevanın tapşırığına əsasən, Heydər Əliyev Fondu tərəfindən evdə yenidənqurma və təmir işləri həyata keçirib. İki mərtəbə və mansardan ibarət yaşayış evində, həmçinin kanalizasiya, işıq və su sistemi tamamilə yenilənib. Yaşayış evinin yerləşdiyi həyətyanı sahə abadlaşdırılıb.

По поручению Мехрибан Алиевой отремонтирован дом Абульфаза Эльчибея - ФОТО
По указанию Первого вице-президента Азербайджана Мехрибан Алиевой отремонтирован дом экс-президента республики Абульфаза Эльчибея.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на Trend, сын Эльчибея Эртургут Алиев поблагодарил Первого вице-президента.
"Выражаю благодарность Первому вице-президенту Мехрибан Алиевой. Обращение по поводу ремонта нашего дома нашло отклик, и в ближайшее время мы переселимся", - сказал он.
Отметим, что незадолго до своей смерти супруга А.Эльчибея Халима Алиева обратилась к Мехрибан Алиевой с просьбой провести ремонт в доме, расположенном в поселке Расулзаде Бинагадинского района Баку.
По поручению Первого вице-президента Фондом Гейдара Алиева в двухэтажном доме с мансардой были проведены работы по реконструкции и ремонту. Также в здании были полностью обновлены системы канализации, электро- и водоснабжения. Кроме того, был благоустроен земельный участок вокруг дома.