İlham Əliyev nazirləri topladı
Oktyabrın 15-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin yanında iqtisadi müşavirə keçirilib.
AZƏRTAC-ın məlumatına görə, müşavirədə 2019-cu ilin 9 ayının sosial-iqtisadi yekunları və 2020-ci ilin dövlət və icmal büdcəsi layihələri müzakirə edilib.
Müzakirələrdə Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva, Baş Nazir Əli Əsədov, Azərbaycan Prezidentinin iqtisadi siyasət və sənaye məsələləri üzrə köməkçisi Natiq Əmirov, Maliyyə naziri Samir Şərifov, İqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev, Vergilər naziri Mikayıl Cabbarov, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi naziri Sahil Babayev, Mərkəzi Bankın İdarə Heyətinin sədri Elman Rüstəmov, Dövlət Neft Fondunun icraçı direktoru Şahmar Mövsümov çıxış ediblər.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев собрал министров
15 октября при Президенте Азербайджана Ильхаме Алиеве состоялось совещание, посвященное социальным и экономическим вопросам.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на совещании были обсуждены социально-экономические итоги девяти месяцев 2019 года и проекты государственного и сводного бюджетов на 2020 год.
Президент Ильхам Алиев выступил на совещании.
Кроме того, на совещании выступили Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева, премьер-министр Али Асадов, помощник Президента Азербайджана по вопросам экономической политики и промышленности Натиг Амиров, министр финансов Самир Шарифов, министр экономики Шахин Мустафаев, министр налогов Микаил Джаббаров, министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев, председатель правления Центрального банка Азербайджана Эльман Рустамов, исполнительный директор Государственного нефтяного фонда Азербайджана Шахмар Мовсумов.скачать dle 11.3