Taksi sürücülərinə qarşı quldurluq edən şəxs 10 il cəza alıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Taksi sürücülərinə qarşı quldurluq edən şəxs 10 il cəza alıb
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Bakı şəhər sakini Nəsimi Qələndərovun CM-nin 181.2.2-ci (quldurluq, təkrar törədildikdə) maddəsi ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
xəbər verir ki, ötən il mayın 7-də Abşeron rayon sakini Nuhbala İsmayılov DİN ''102 Zəng Mərkəzi''nə müraciət edərək bildirib ki, taksi fəaliyyəti ilə məşğul olarkən Mehdiabad qəsəbəsində tanımadığı şəxs idarə etdiyi "Tofaş" markalı avtomobilinə əyləşib Binəqədi qəsəbəsinə gedəcəyini deyib. Həmin ünvana çatanda sərnişin bıçaqla hədələyərək, ondan 200 manat pul alıb.
Məlumatla əlaqədar əməliyyat keçirən Binəqədi RPİ 4-cü polis bölməsinin əməkdaşları şəhər sakini, əvvəllər məhkum olunmuş Nəsimi Qələndərovu saxlayıblar. O, törətdiyi əməlini etiraf edib.
Araşdırma zamanı məlum olub ki, Qələndərov həmin gün başqa bir taksi sürücüsünə qarşı da quldurluq edib. O, Qubad Xudayevin "Mercedes" markalı avtomobilinə minərək eyni üsulla sürücünü bıçaqla hədələyib və ondan 90 manat pul alıb.
Məhkəmənin hökmü ilə təqsirləndirilən şəxs 10 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum olunub.скачать dle 11.3

Ранее судимый совершивший разбой на двух таксистов осужден на 10 лет
В Бакинском суде по тяжким преступлениям завершилось рассмотрение уголовного дела в отношении жителя столицы Насими Галандарова, обвиняемого по статье 181.2.2 (разбой, совершенный повторно) УК Азербайджана.
Как сообщает Median.Az, 7-го мая прошлого года сотрудники 4-го отделения полиции Бинагадинского РУП в результате проведенной операции задержали ранее судимого Насими Галандарова, который на территории поселка Бинагади совершил разбойное нападение на водителя такси, жителя Апшеронского района Нухбала Исмайылова.
По словам потерпевшего Н. Исмайылова злоумышленник сев в его автомобиль марки "Tofaş" в поселке Мехтиабад, попросил отвезти его в поселок Бинагади, но когда доехали туда, угрожая ножом отобрал у него 200 манатов.
Во время разбирательства выяснилось, что в тот же день задержанный аналогичым путем отобрал у другого водителя автомобиля марки "Mercedes" Губада Худаева