Sabunçuda ərini küt alətlə öldürən qadının növbəti prosesi keçirilib » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Sabunçuda ərini küt alətlə öldürən qadının növbəti prosesi keçirilib
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində Gədəbəy rayon sakini Tünzalə Vəliyevanın (1994-cü il təv.) CM-nin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə təqsirləndirilməsinə dair cinayət işi üzrə növbəti məhkəmə prosesi keçirilib.
xəbər verir ki, ötən il noyabrın 7-də Sabunçu qəsəbəsi, Ə.Əlizadə, 45 ünvanında Tünzalə Vəliyeva aralarında yaranmış mübahisə zəminində həyat yoldaşı Nazim Vəliyevin (1989-cu il təv.) başına meyvə qabını vurub. Sonuncu yerə yıxılandan sonra qadın qaz balonu ilə daha bir neçə dəfə ərinin başına zərbə endirərək, onu öldürüb. Hadisəni törədən T. Vəliyeva 12-ci polis bölməsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
İstintaqın gedişatında məlum olub ki, Nazimlə Tünzalə 4 il əvvəl ailə həyatı qurub. Onlar Sabunçu qəsəbəsində yaşayıblar və iki övladları dünyaya gəlib. Lakin cütlük arasında münasibətlər zaman keçdikcə daha da pisləşib. Nazim tez-tez sərxoş vəziyyətdə evə gəlib və yoldaşını döyüb.
Bununla əlaqədar Tünzalə həyat yoldaşı barəsində polisə şikayət də edib. Noyabrın 7-də ər-arvad arasında növbəti dəfə eyni səpkili münaqişə yaranıb və Nazim Tünzaləni vəhşicəsinə döyüb. Bu zaman qadın masanın üzərindəki iri meyvə qabı ilə onun başına zərbə endirib. Ağır xəsarət alan Nazim yerə yıxılıb. Ərinin qalxıb onu öldürəcəyindən qorxan Tünzalə tez məişətdə istifadə edilən kiçik qaz balonunu gətirib və onun başına bir neçə dəfə vurub. Qeyd edək ki, hadisə vaxtı Vəliyevanın bir qolu sınıq olub. Belə ki, təxminən 1 həftə əvvəl əri onu stulla döyüb və nəticədə qadının qolu sınıb.
Bu gün keçirilən prosesdə təqsirləndirilən şəxsin vəkili vəsatət verərək, T.Vəliyevanın barəsində yenidən psixiatriya ekspertizası keçirilməsini xahiş edib.

Cуд отклонил ходатайство женщины, обвиняемой в убийстве мужа в поселке Сабунчи
В Бакинском суде по тяжким преступлениям состоялось очередное заседание по уголовному делу в отношении жительницы Гедабейского района Тунзали Велиевой (1994-го года рождения), обвиняемой по статье 120.1 (умышленное убийство) УК Азербайджана.
Median.Az, 7-го ноября прошлого года в доме по улице А.Ализаде, 45 в поселке Сабунчи во время семейного инцидента Тунзаля Велиева нанесла удары тупым предметов по голове мужа, Назима Велиева (1989-го года рождения), вследствии чего последний скончался. В тот же день женщина была задержана сотрудниками 12-го отделения полиции Сабунчинского РУП. При задержании выяснилось, что локоть ее в гипсе оттого, что на днях муж побил ее стулом, а на голове и подбородке оказались следы от побоев.
В ходе следствия выяснилось, что Назим Велиев и Тунзаля Велиева поженились 4 года назад. Супруги, у которых родилось двое детей, часто ссорились. Назим приходил домой пьяным и часто избивал супругу. Тунзаля жаловалась на него в полицию. 7-го ноября между Назимом и Тунзалей произошел очередной конфликт, и муж вновь жестоко избил жену. Тунзаля схватила вазу и ударила его по голове. Увидев, что Назим встает, и опасаясь, что он убьет ее, женщина взяла маленький газовый баллон и добила мужа.
Во время судебного процесса адвокат обвиняемой подал ходатайство, в котором попросил назначить в отношении Т.Велиевой повторную психиатрическую экспертизу.